1701

1701

Maličké vinařství 1701 založili v roce 2012 sourozenci Federico a Silvia Stefini a to v místech, kde se réva pěstuje již celých tři sta let. I samotný název vinařství odkazuje na rok, ve kterém byla poprvé vinifikována jejich dnešní vinice Brolo. Federico a Silvia se, spolu se svými dvěma kolegy, od samého začátku vydali cestou ekologického vinohradnictví a stali se vůbec prvními vinaři, kteří vyrábí šumivé víno Franciacorta nejenom v bio kvalitě, ale také biodynamicky pod certifikací Demeter.
Na jejich vinice, rozkládající se na 10 hektarech kolem městečka Cazzago San Martino ve Franciacortě, nemají žádné chemikálie přístup, veškeré ošetření a výživa probíhá pouze přírodními prostředky, tak jako kdysi. Sklizeň i remuage probíhají ručně, k fermentaci používají autochtonní kvasinky a hrozny z jednotlivých vinic fermentují odděleně. Do žádného ze svých vín nepřidávají cukr a všechna jejich vína jsou ročníková.
Klasickou metodou druhotného kvašení v lahvi vyrábí Franciacortu Brut, Rosé a Satén. V těch nejlepších letech a jenom z těch nejlepších hroznů z vinic Brolo a Collina pak vzniká, opět klasickou metodou, Franciacorta Vintage. Vedle těchto tradičních vín, experimentují Federico a Silvia také s dvěma "alternativními" víny, která nechávají fermentovat v terakotových amforách, nefiltrují je a neprovádí degorzáž.


Stránky výrobce:
http://www.1701franciacorta.it
Rezervace

Online rezervace