16.října má svátek chléb

DNES má svátek: CHLÉB

Málokdo z vás asi ví, že 16. října slaví svátek pekaři. My na Smíchově pečeme opravdu hodně, takže máme i co slavit.
Abychom ten svátek oslavili pořádně, připravili jsme dvě novinky -  a to poměrně neobvyklé.
Věříme, že Vám udělají stejnou radost, jako jsme z nich měli my. Přijďte ochutnat.

První je Pane Nero di Castelvetrano (volný překlad – černý chléb z Castelvetrano).

Mouka na jeho výrobu se mele ze starobylé sicilské odrůdy tvrdé pšenice semoly jménem Tuminia Durum. Ta se dnes pěstuje pouze na několika místech Sicílie a presidium Slow Food podporuje její obnovení, jelikož nebyla nikdy geneticky modifikována. Díky tradičnímu mletí na kameni zachovává všechny části zrna – obsahuje obilné otruby, klíčky. Starověká zrna jsou určená všem, kteří pečují o své zdraví, jsou lépe stravitelná, mají vysoký obsah beta glukanů, bílkovin a vlákniny. Navíc studie prokázaly pozitivní vlastnosti Tuminia v prevenci nádorových onemocnění a prevenci syndromu dráždivého tračníku.

Druhou novinkou je tzv. funkční chléb Salus. Peče se ze speciální směsi, kombinující pšeničnou mouku typu 01, ovesné vlákniny, pšeničné bílkoviny, mouku z vlčího bobu, ovesné a pšeničné otruby.

Díky nízkému obsah sacharidů je vhodný pro diabetiky, je ideální pro sportovce, dietní koncepty a pro všechny, kteří chtějí zhubnout a zároveň se udržet v kondici. Je nízko kalorický, má málo tuku, minimální obsah sacharidů, je bohatý na ovesné beta­‑glukany a bílkoviny, má vysoký obsah vlákniny a nízký obsah sodíku.

Pečivo je k dostání v našem smíchovském pekařství. 

 

Rezervace

Online rezervace