Vánoce jsou tady

Vánoce jsou doslova za rohem a vám možná stále ještě chybí nějaká ta drobnost anebo se dokonce teprve o víkendu chystáte na nákupy na poslední chvíli a už ted’ se děsíte co vás čeká? Počasí na náladě zrovna nepřidá, únava se stupňuje. Co takhle přijet k nám do Wine Food načerpat energii a pořídit přitom vánoční dárky.Vánoční stálice Panettone, která nesmí v Itálii chybět na žádném svátečním stole.
Letos jsme pro vás přichystali novinku – luxusní verzi panettone od výrobce Pietro Macellaro. Rodinná cukrářská firma s více než padesátiletou tradicí vyrábí panettone z buvolího másla a čerstvé smetany, používá suroviny z vlastní farmy – extra panenský olivový olej, ovoce, mandle a bylinky.

Koření používá lidstvo od nepaměti. V městečku Giarratana na jihu Sicílie si parta kamarádů splnila svůj dávný sen a založila plantáže, na kterých pěstuje byliny a koření. Dárkové balení Notedi Spezie obsahuje 6 balíčků koření, typického pro italskou kuchyni. 

  

Mimořádné příležitosti si žádají nejen pečlivě vybrané delikatesy, ale také jiný způsob servírování. Talíře jsou nuda, a tak jsme pro vás nechali vyrobit skleněné servírovací prkénko ve tvaru láhve. Ručně vyráběné z lahví od vybraných italských vín, takže každý kus je originál. Hodí se na sýry, ale můžete na něm klidně podávat i tatarský biftek. Zakoupením podporujete recyklaci.

Když se Marie Luisa Lotrinská chystala na svatbu s Napoleonem Bonapartem, dostala na cestu s sebou zdobené těstoviny. Vznešené italské rody se totiž potřebovaly odlišit od ostatních, a to i v tak na první pohled prosté věci, jako jsou těstoviny. A tak kuchaři dostali za úkol vytvořit těstoviny s rodovým erbem. Raznice dostaly jméno corzetti. Prodáváme je v balíčku i s moukou a pro ty, kteří mají raději gnocchi je připraveno speciální balení na jejich výrobu.

Štědrovečerní přípitek je slavnostní okamžik a sluší mu něco výjimečného. Co třeba Champagne Bruno Paillard?  

Vitamíny jsou zapotřebí po celý rok, a v době vánočních svátků dvojnásob.
Myslíme na to a přivezli jsme vynikající voňavé pomeranče ze Sicílie. Skvělé na fresh nebo jen tak. 

Ze Sicílie pocházejí i fantastická rajčata Pachino IGP.
Pole leží v blízkosti moře a přímořské klima má vliv na půdu i chuť samotných rajčat. Nejsou chemicky ošetřována, sklízí se ručně po 3 měsících a ručně se třídí a balí. Díky své kvalitě získala i apelaci IGP.Dárkový poukaz
Pokud ještě stále nejste rozhodnuti, čím své blízké obdarovat, máme pro vás tip – věnujte jim dárkový poukaz, který budou moci uplatnit dle svého výběru ve všech našich obchodech i restauraci.
Dárkovým poukazem se totiž nic nezkazí, ba naopak, vyvarujete se dublování dárků, zklamání a obdarovaný se pak u nás bude moci „vyřádit“ podle svého.
Vouchery nabízíme ve dvou variantách: za 500 Kč a za 1000 Kč.Zastavte se u nás nakoupit delikatesy na štědrovečerní tabuli i dárky pro vaše blízké. Anebo si jen tak zajděte s přáteli na skleničku.
Tak štastné a veselé.! Buone feste!


 

 
Rezervace

Online rezervace