Rýže Acquerello na to nejlepší risotto

Risotto tvoří jeden ze základních pilířů italské gastronomie. Jeho popularita však v domovské Itálii rozhodně nekončí. Jí se po celém světě se stovkami různých ingrediencí. Tou nejzákladnější je samozřejmě rýže a právě tu rodina Rondolino vyrábí v nedostižné kvalitě.

V italském Piemontu, domově dobrého vína a pití, se rýže pěstuje již od konce 14. století. V roce 1935 ji zde začal pěstovat i jistý Cesare Rondolino, který k těmto účelům zakoupil farmu Tenuta Colombara. Ta je rýži zaslíbená již téměř půl tisíciletí.Psal se rok 1971, když se k Cesarovi připojil jeho syn Piero a společně se vrátili k rýžovým kořenům - tedy k tradičnímu způsobu pěstování. O dvacet let později došlo ke generační obměně, Piera doplnil jeho syn Rinaldo a společně učinili riskantní krok. Rozhodli se pěstovat pouze jeden typ rýže, který byl v té době velice málo známý. Dnes je však Carnaroli ikonou italské kuchyně.

Jedinečné Acquerello

Soustředění se pouze na jeden typ rýže se ukázalo jako brilantní tah. Rodina Rondolino díky tomu nakonec vyvinula rýži Acquerello, která je naprostým unikátem.

Po sklizni se rýžová zrna nechávají rok až sedm let zrát při teplotě nižší než 15 °C. Toto zrání v ocelových silech způsobí, že se z rýže při vaření méně ztrácejí proteiny a zároveň se do ní lépe vstřebávají přidané ingredience.Rodina navíc vymyslela vlastní patent, díky němuž se rýži při bělení nesnižují výživové hodnoty. Bíla rýže Acquerello je tak pro vaše zdraví stejně užitečná jako rýže hnědá.

Zbývá poslední otázka - jak si z ní připravit risotto?

Vsypte rýži Acquerello na pánev a lehce ji s cibulí a trochou bílého vína osmahněte na oleji po dobu 2 minut. Promíchejte a přidejte osolenou vodu nebo vývar. 10 minut povařte. Rýži sceďte a zchlaďte na studeném plechu a vložte na chvilku do lednice. Následně rýži znovu vsypte na pánev, přidejte osolenou vodu nebo vývar a 6 minut povařte. Pokud se tekutina vypařila, přidejte máslo a nastrouhejte parmazán.

Dobrou chuť!

PS: Acquerello máme samozřejmě na prodejně, a to hned v několika velikostech!
Rezervace

Online rezervace