Nový skvělý ročník: Salco 2012 ze Salcheta

Vinařství Salcheto představuje nový ročník ušlechtilého toskánského vína Salco Nobile di Montepulciano DOCG, a to skvělý ročník 2012! Ochutnat ho můžete na naší říjnové tematické večeři, kterou zasvětíme zvěřině.

Víno odrůdy Sangiovese Prugnolo Gentile se rodí na nejstarších vinicích vinařství – Salco a Laghetto na úpatí starobylého městečka Montepulciano. Dva roky zraje v dubových sudech a poté ještě čtyři roky v láhvi. Archivovat ho můžete až 15 let. 

V průběhu roku 2012 provázely Toskánsko teplé bouřky, což umocnilo plnou ovocnou chuť vína.

Vinařství Salcheto se rozhodlo ročník 2012 vína Salco doplnit zcela novým designem viněty, kterou připravil malíř a ilustrátor Daniel Zezelji. Daniel design etikety doplnil o siluetu ruky, prvek, který dlouhodobě provází grafické vyjádření vinařství a který připomíná ruční zpracování vín.

Uznávaný kritik vín Antonio Galloni udělil ročníku 2012 vína Salco Nobile di Montepulciano DOCG 92 body a víno také získalo ocenění „La Corona“ od průvodce Vini Buoni d‘Italia.

VINAŘSTVÍ SALCHETO

V Salchetu vyrábí vína v souladu s ekologickými principy a v duchu energetické nezávislosti.

Disponují čističkou vody, zavedli fotovoltaické panely, k tepelné izolaci budovy a udržení konstantní vnitřní teploty využívají vertikální zahradu a kamení vyskládané vedle fasády a do vinného sklepa přivádí sluneční světlo prostřednictvím soustavy zrcadel.

Nábytek mají sestavený ze starých palet, biologický odpad z vinic pálí k získání tepla a v neposlední řadě používají pouze přírodní BIO korek z korkového dubu anebo z cukrové třtiny, což je relativně novinka.
Rezervace

Online rezervace