Letní drink: Nonino Frozen

Míchaný nápoj z bylinkového likéru Amaro nemůže v sérii letních drinků od našeho vedoucího Tržnice Lukáše chybět. Pokud máte rádi kubánské Mojito, svěží Nonino Frozen se šťávou z limetky a čerstvou mátou si zamilujete!

Ingredience:
50 ml Amaro Nonino Quintessentia
šťáva z 1/2 limetky
12 g třtinového cukru
soda

Postup:
Připravte si sklenici na whisky, nasypte do ní ledový crash (drcený led) a zalijte ho likérem Amaro Nonino Quintessentia. Do drinku vymačkejte šťávu z půlky limetky a k tomu přidejte lžičku třtinového cukru. Vše pořádně promíchejte a doplňte sodou. Nakonec sklenici ozdobte lístky čerstvé máty.

Amaro Nonino Quintessentia se vyrábí pečlivou infuzí vybraných bylinek z údolí v oblasti Carnia u italsko-rakouských hranic do Grappy. Bylinkový likér zraje v barikových sudech, vyrobených z letních dubů z francouzských oblastí Nevers a Limousin. Voní po pomerančích, tymiánu a mentholu s lehkými tóny manga. Na patře je cítit hořko-sladká chuť se známkami pepře a lékořice. Likér má kakaovou dochuť. Podávat ho můžete při pokojové teplotě jako digestiv po jídle, ale i na ledu s plátkem pomeranče jako aperitiv. 
Rezervace

Online rezervace