Les Crêtes

Les Crêtes

Vinohrad dnes vedou Costantino se svou ženou Imeldou. První hektary vinic ve Valle d'Aosta jejich rodina vysázela již v roce 1810. Dynamika vinařství není náhodná, Costantino byl původně trenér a lyžařský instruktor a Imelda učila gymnastiku.
Costantino s Imeldou se zaměřili zejména na původní odrůdy pěstované v údolí Aosty, jako jsou Fumin, Petite Arvine a Petite Rouge. Dnes pod horou Mont Blanc spravují 20 hektarů vinic, ročně produkují 170 000 lahví a stali se největší soukromou firmou působící v oblasti Valle d'Aosta.
Největší plocha vinic se nachází v oblasti Les Crêtes, které dominuje panoramatický kopec Coteau la Tour. Na něm Costantino experimentuje s biodynamickým zemědělstvím a vedle původního vinného sklepa tu vybudoval "rifugio del vino", horské útočiště s víny. Ambiciózní projekt spojuje vína a okolní hory.
Les Crêtes se vyznačuje vysokými horami, písčitými svahy a nízkou teplotou. Les Crêtes ve francouzštině znamená "vrcholy". Proč ve francouzštině? Valle d'Aosta je tak blízko k Francii, že tu lidé v některých částech mluví francouzsky více než italsky.


Stránky výrobce:
http://www.lescretes.it/en/
Rezervace

Online rezervace