Italové to mají jinak

Vánoční svátky jsou v Itálii o mnoho klidnější, než by se u temperamentních Italů očekávalo. Příliš si nepotrpí na předvánoční shon. Vánoce jsou pro ně  svátky, kdy mají možnost sejít se s rodinou a pobavit se s přáteli. Zkuste si také vychutnat advent v klidu a vyzkoušejte “vánoce po italsku”. Rádi vám pomůžeme s výběrem dárků. Stačí si jen rozhodnout čím chcete své blízké podarovat.  


Zdravé

Sezonní delikatesa Olio Novello.Čerstvě vylisovaný, nefiltrovaný olivový olej, který si díky zpracování zachovává polyfenoly – antioxidanty, prospěšné našemu zdraví. Zpomalují proces přirozeného stárnutí, chrání naše bunky před poškozením a napomáhají regereneraci cév. Pro oleje z první sklizně je typická intenzívní, sytě zelená barva a výrazné aroma. Sediment postupně klesá a okolo vánoc je olej čirý a průhledný. Wine Food jako jediný pravidelně prodává stáčené olio novello od vyhlášených italských výrobců. Vybrat si můžete ze 3 druhů Centonze, Gradassi, Fratte Pietro.


Neobvyklé

Kdo by nechtěl ochutnat nejlepší pralinku na světě nebo čokoládu, které propadl Bono Vox i monacký kníže Rainer. V turínské rodinné čokoládovně Guido Gobino vyrábějí čokoládu prvotřídní kvality. Jako dárek se zcela určitě hodí sety vyjímečných čokoládových bonbonů Giandujotti nebo  Cremino s mořskou solí. Tato pralinka byla londýnskou Akademií čokolády v roce 2008 oceněna jako nejlepší na světě!  A pokud chcete opravdu originální čokoládový dárek, nechte se inspirovat současným italským gastronomickým trendem– spárujte čokoládu s vínem.
Víno: Moscato d'Asti DOCG, Elvio Cogno 
Čokoláda: GIANDUJOTTINO TOURINOT (bonbonek, oranžový obal) CARAMEL CREMINO (pralinka, stříbrný obal), CHOCOLATE COVERED FRUIT JELLIES (pralinky s barevným posypem)

Víno: Moscato di Pantelleria, Pellegrino 
Čokoláda: SEA SALT CREMINO (pralinka, stříbrný obal), TOURINOT MAXIMO (bonbonek, stříbrný obal)

Víno: Recioto di Soave DOCG, Vicentini Agostino 
Čokoláda: CLASSIC CREMINO (pralinka, oranžový obal), bílá tabulková čokoláda

Grappa Chardonnay Barrique, Nonino 
Čokoláda: Tmavá čokoláda VENEZUELA 70%, tmavá čokoláda CHONTALPA 63%
 

Unikátní

Alpské sýry z vrcholů dvoutisícovek.V  nadmořské výšce okolo 2200 metrů , kde většinu roku leží sníh, by asi jen málokdo hledal sýrárny. A přesto právě odtud pocházejí jedny z nejlahodnějších a sýrů . Údolí Ossola , které se rozkládá  na hranicích mezi Itálií a Švýcarskem, je už po staletí vyhlášeným místem horského pastevectví a produkce vyjímečných sýrů. I ve velkých nadmořských výškách poskytuje dostatek širokých a před větrem chráněných pastvin, na kterých se pasou stáda krav plemene bruna alpina. Pouhé dva měsíce v roce spásají „alpské hnědky“  vysokohorskou směs travin a lučních bylin, které se promítnou do chutě jednotlivých sýrů. Místní obyvatelé proměnili horské salaše na výrobny sýrů a každoročně tu během července a srpna vyrobí pouze několik stovek sýrů. Do Wine Food jsme pro vás přivezli Bettelmatt, Toma Alpeggio Di Roberto, Toma Alpeggio Di Roberto Riserva, Grasso d‘Alpe Bognaco, Ricotta  di Alpeggio  (Valtrompia DOP).
 

Radostné

Udělejte o vánocích radost květinami.I květina nebo vánoční dekorace se může stát originálním a milým dárkem. U nás v květinářství najdete adventní věnce, vánoční dekorace a samozřejmě čerstvě řezané květiny. Pokud si nevyberete z nabídky, naše floristka Eliška  a její tým vám připraví vánoční výzdobu na přání.
Rezervace

Online rezervace