Divoký losos již brzy na naší rybárně!

Lovná sezóna divokého lososa začíná! Již brzy budete mít jedinečnou příležitost si v naší rybárně maso divokého lososa zakoupit. Oproti tomu z chovu je zdravější, dietnější a chutnější. K dostání u nás bude zhruba od 1. srpna podle výlovu.

Divokého lososa si můžete buď odnést a připravit si ho sami doma, nebo si u nás v rybárně můžete vybrat nějaký pěkný kousek a naši kuchaři vám ho rádi připraví přesně podle vašeho přání.

Volně žijící losos se rodí v řekách a život tráví v moři. Jeho maso je sytě červené, a to díky obsahu červeného přírodního barviva astaxanthin. To je považováno za jeden z nejsilnějších antioxidantů vůbec. Je produkováno mořskými řasami a losos ho do sebe získává z potravy. Volně žijící losos má přirozeně pestřejší stravu, proto ho jeho maso obsahuje více, a je tedy zdravější a výrazně červenější než maso lososů z chovu.

Divoký losos je oproti těm z farem štíhlejší. Ony bílé tukové linie, které jsou v mase viditelné, jsou u volně žijících lososů o mnoho tenčí než v mase chovného lososa. Maso divokého lososa je lehčí, pevnější a chutnější než maso lososů chovaných na farmách. Na původu jednoduše záleží.

Sezóna lovu divokých lososů obecně trvá od května do září, v závislosti na druhu a lokalitě.
Rezervace

Online rezervace