Degustace za účasti dodavatele!

Rodině Mazzei patří vinařství Fonterutoli v oblasti Chianti, přímořská usedlost Belguardo v oblasti Maremma a sicilský vinohrad Zisola. Nabídka jejich vín je opravdu široká a na degustaci na našich obchodech nás s nimi seznámí Dario Pennino, zástupce vinařství.

Dario na degustaci představí věhlasné, komplexní a dobře pitelné víno Chianti, svěží vína Belguardo od pobřeží Tyrhénského moře i vína Zisola z JV Sicílie, která se rodí ze sopečné půdy.

Ne náhodou vinařství Mazzei získalo již více než 30x nejvyšší ocenění Tre bicchieri od Gambero Rosso, a proto jim slavný průvodce v minulém roce udělil i Tre stelle. Ocenění se třemi hvězdami značí, že vinařství vyrábí excelentní vína rok co rok. Každá z udělených hvězd symbolizuje přesně deset ocenění Tre bicchieri.

Historie vinařské rodiny Mazzei sahá až do 11. století a je úzce spjatá s Toskánskem, jeho vinařskou, politickou i kulturní historií. K jejím význačným postavám patří sir Lapo Mazzei, který je považován za autora názvu „Chianti“. Ten použil ve svém dopise, datovaném 16. prosince 1398.

Degustace se můžete volně zúčastnit, Daria zastihnete:
ve čtvrtek 20/4 dopoledne na obchodě v Průhonicích
ve čtvrtek 20/4 odpoledne na naší smíchovské pobočce
v pátek 21/4 přes den opět na naší smíchovské pobočce
v pátek 21/4 navečer po 17.00 u nás v Dejvicích
Rezervace

Online rezervace