Cantina Roccafiore

Cantina Roccafiore

Název vznikl spojením slov “rocca” a “fiore”, v překladu pevnost a květina.
Bio vinařství Roccafiore získalo od Gambero Rosso cenu za nejlepší udržitelné vinohradnictví roku 2017 v celé Itálii. Region Umbrie, kde se vinohrad nachází, ho ocenil certifikátem Zelené srdce. A to zaslouženě, vinohrad ročně produkuje přibližně o 90 000 kg oxidu uhličitého méně než průměrné vinařství. To odpovídá emisím 150 letadel létajících trasu Řím – New York!
I proto vinařství produkuje pouze certifikovaná organická vína. Ta vyrábí výhradně jen z hroznů z vlastních vinic a stáčí je do odlehčených láhví. Vinařství využívá solární panely k výrobě vlastní elektrické energie, úsporně hospodaří s vodou, zaměřuje se na obnovitelné zdroje energie a bylo postaveno tak, aby jeho zástavba nenarušila krajinný ráz okolních hor.
Na 15 ha vinic s výhledem na městečko Todi se rodí odrůdy: Grechetto di Todi, Trebbiano Spoletino, Sangiovese, Sagrantino a Montepulciano. Roccafiore vyrábí nejen víno, ale i extra panenský olivový olej z oliv odrůd Frantoio, Leccino, Moraiolo a grappu z vylisovaných hroznů Moscato Giallo.


Stránky výrobce:
http://www.roccafiorewines.com/en/
Rezervace

Online rezervace